Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

“Jam i ngopur me para dhe luks”, Pacolli: Më vjen keq që nuk m’u dha mundësia që të udhëheq Kosovën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni i njohur kosovar, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do të ndalet asnjëherë së punuari për Kosovën.

Përmes një postimi në Facebook, politikani shkruan se është “i ngopur me para, pozita e luks”, por shton se i vjen keq që s’ka pasur asnjëherë mundësi që ta udhëheqë dhe zhvillojë Kosovën.

“Një gjë duhet kuptuar. Unë nuk jam në kërkim të pushtetit politik. Jam i ngopur dhe i realizuar në jetë. Jam i ngopur me para, me pozita, me luks e gjëra materiale. Ato që i kam ëndërruar në jetë i kam realizuar. Nuk kam nevojë për xhipa dhe truproje në jetën time. Zoti është mbrojtja ime e vetme. Por unë nuk do të ndalem së punuari për Kosovën edhe pse më vjen keq që mua nuk mu dha asnjëherë mundësia të udhëheqi dhe të zhvilloj Kosovën në mënyrë dinjitoze që askush nuk e ka bërë deri më tani. Po ashtu, nuk do të ndalem së ndihmuari njerëzit në nevojë. Ky jam unë”, shkruan Pacolli.

Më shumë
spot_img


spot_img