Hapësire reklamuese

Aktualitet

Jahti superluksoz ankorohet në Sarandë, në pronësi të biznesmenit të famshëm

Shkruar nga Newsbomb
Jahti superluksoz ankorohet në Sarandë, në pronësi të

Një jaht superluksoz është ankoruar sot në portin e qytetit të Sarandës.

Jahti Emerald Azzurra që ka një gjatësi prej 110 metrash, gjerësi 16 metra dhe peshë 5300 GT, do të vizitojë Sarandën gjatë gjithë sezonit turistik.

Jahti i vitit 2022 Ai ka një kapacitet prej 100 pasagjerësh, 64 personel dhe 50 kabina. Është në pronësi të Emerald Cruises, kompani udhëtimesh turistike, pjesë e Scenic Group që është në pronësi të biznesmenit Glen Moroney nga Njukastell.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese