Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Jahti lëshon alarmin SOS në Vlorë, në bord ndodhen 11 persona, policia kufitare e roja bregdetare drejt vendngjarjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një jaht në gjirin e Gramës në Vlorë ka dhënë alarmin SOS duke kërkuar ndihmë.

Në bordin e jahtit janë 11 persona, të cilët kërkojnë ndihmën e autoritetetve. Menjëherë Rojet Bregdetare kanë shkuar drejt vendit të ngjarjes për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve.

Dyshohet se jahti ka pësuar një defekt teknik dhe rrezikon të mbytet. Pritet njoftimi zyrtar në lidhje me ngjarjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img