Hapësire reklamuese

Aktualitet

Jahti i zi “Bvulgari” zbarkon në portin e Sarandës, zbulohet arsyeja

Shkruar nga Newsbomb

Një jaht superluksoz i firmës “Bvulgari” ka zbarkuar sot në Portin e Sarandës.

Mësohet se jahti i zi ka ardhur nga Italia në bregdetin tonë për të marrë 60 mijë litra naftë. Mesa duket, në portin e Sarandës nafta është më e lirë dhe është kthyer kësisoj në destinacion për fqinjët, raporton newsbomb.al.

Këtë vit Saranda është mbushur nga jahtet e kroçieret që kanë shfaqur interes jo vetëm për të eksploruar bregdetin shqiptar por edhe për të parë mundësinë e investimeve në Shqipëri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese