Hapësire reklamuese

Rajoni

Jahjaga zbulon dhuratën për Papa Françeskun, një gur nga thellësia e Trepçës

Shkruar nga Newsbomb

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, u ka treguar ndjekësve të saj në “facebook” dhuratën që i bëri Papa Françeskut.

“Papa Françeskut i dhurova një kristal të nxjerrë në thellësi 900 metra nga Trepça, me dheun e Kosovës për ta bekuar atdheun tonë të shenjtë.”- shkruan Jahjaga.

 

Ky postim i presidentes u pasua nga reagime të forta të komentuesve.

 

“Jam dakord t’i bëhet dhuratë nga Kosova dhe Papës, por tokën e Kosovës e bekon gjaku i bijve e bijave që kanë dhënë  jetën për Kosoven , amaneti i tyre  që në asnjë mënyrë nuk duhet të harrohet.

Papes duhet t’i thuhet se ai gur i Trepçës është larë me gjak"- shkruan njëri prej komentuesve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese