Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Jahjaga dhe Mustafa dënojnë dhunën e përdorur në protesta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe qeveria e kryeministrit, Isa Mustafa kanë dënuar dhunën e përdorur në protestën e organizuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje.

Presidenca dhe qeveria kanë kërkuar qetësimin e situatës dhe ndalimin e përplasjes me policinë e Kosovës. Dy institucionet kanë kërkuar distancimin e faktorit politik nga dhuna, si ftojnë qytetarët e Republikës së Kosovës ptë tregojnë pjekuri dhe maturi politike.

Protesta e cila është aktuliasht duke u zhvilluar, erdhi si pasojë e skadimit të afatit të vendosur nga Vetëvendosje për qeverinë e Kosovës, ku kërkohej shkakrimi i ministrit Aleksandar Jabllanovic.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img