Ja video që refuzoi Vangjush Dako, qytetari: Do shkoj të votoj në Durrës për 50 mijë lekë, jemi 80 veta

Publikuar tek: politike, më 22:42 18-06-2015

Për herë të parë janë publikuar dy video denoncuese në emisionin “Studio e Hapur”, në të cilat shfaqen 2 persona në dy video të ndryshme që pretendojnë të shesin votën e tyre dhe të afërmve të tyre për 50 mijë lekë, edhe pse një prej qytetarëve është votues në Laprakë.

Qytetari thotë se i është propozuar të votojë për 50 mijë lekë për çdo votë në Durrës dhe për këtë arsye është zhvendosur nga Lapraka në Qytetin e Durrësit.

Qytetari: Unë votoj në Laprakë por e hoqa nga Lapraka dhe do votoj në Durrës, për Vangjush Dakon do votoj. Me makinë vemi e vijmë, për 50 mijë lekë për person do votoj. Jemi 80 veta, bëje llogarinë vet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091350078582764
array(1) { ["section"]=> string(106) "ja-video-qe-refuzoi-vangjush-dako-qytetari-do-shkoj-te-votoj-ne-durres-per-50-mije-leke-jemi-80-veta-13964" }