Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ja si u prit himni serb në stadium, fishkëllima dhe britma kundër të tifozëve shqiptare (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Himni serb në stadiumin “Elbasan Arena” ishte e pamundur të dëgjohej për shkak të fishkëllimave dhe britmave kundër të tifozëve shqiptarë.

Duke u hakmarrë për të njejtin veprim që ndodhi një vit më parë në Beograd, tifozët shqiptarë përgjatë gjithë kohës që u interpretua himni serb në Elbasan nuk kanë ndalur fishkëllimat kundër tij.

Përveç këtij momenti, në 90 minuta lojë tifozët e pranishëm në stadium u përqendruan tek mbështetja për Kombëtaren e tyre dhe në asnjë moment nuk u dëgjuan thirrje raciste kundër serbëve.

Lexo edhe: Çfarë nuk u pa dje nga kamerat, kontrolli imtësishëm dhe ndalimi i ofendimeve për serbët

{mp4}22738{/mp4}

Më shumë

spot_img
spot_img