Ja si provokon Petro Koçi mes Beogradit (Foto)

Publikuar tek: politike, më 14:51 02-11-2015 Ja si provokon Petro Koçi mes Beogradit (Foto)

Zv-ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ishte i pranishëm në Beograd gjatë programit të kontrollit të eksportiti të armëve për Europën Juglindore më datë 30 tetor.

Nuk ka munguar as humori në përfundim të Prezantimit nga zv-ministri i Mbrojtjes shqiptare Petro Koçi, i cili me ironi shprehet për provokimin e tij ndaj serbëve, me anë të kavatës së tij me ngjyrat kuq e zi.

“Belgrade, 30 october 2015. Presentation on Arms Transfer Control Achievements in the Ëestern Balkans. In red and black 'provokacija" tie”, “me kravatë provokuese kuq e zi” shkruan Koçi në Prezantimin e programit të kontrollit të eksportimit të armëve luftarake, ku në të njëjtën ditë, mediat raportuan se Serbia siguroi rreth 20 avionë dhe qindra predha luftarake dhuratë nga Rusia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010972023010254
array(1) { ["section"]=> string(50) "ja-si-provokon-petro-koci-mes-beogradit-foto-24492" }