Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ja si dukeshin Ben Blushi dhe Blendi Fevziu në protestat e 1990

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

347e67154d4a61fb50cbf5476085fb8d

Gazetari Blendi Fevziu ka rikujtuar me anë të kësaj foto protestat e organizuara 25 vite më parë kundër regjimit komunist në Shqipëri.

Për foton ku ndodhet edhe deputeti i PS, Ben Blushi, Fevziu shprehet se ajo është realizuar në natën e fundit të protestave, të cilën e konsideron si një nga momentet më të bukura të jetës së tij.

“Dhjetor 1990! Nata e fundit e protestave. Një nga ditët më të bukura të jetës. Nga lart poshtë: Ben Blushi, Eni Velcani, Eva Zhegu, Noela Panariti. Ulur: një student i panjohur, Blendi Fevziu, Pirro Thanasi”, shkruan Fevziu.

Më shumë

spot_img
spot_img