Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ja si do të duket dhe sa do të kushtojë iPhone 14 (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Smartfonët e Apple, iPhone 14 pritet të dalin në treg në shtator të këtij viti, në dy modele të ndryshme.

Sipas informacioneve që kanë rrjedhur nga punonjës të kompanisë në Kinë dhe Indi, ku Apple tashmë ka nisur paralelisht prodhimin e iPhone 14, tregojnë një model që nuk ndryshon shumë në dizajn nga iPhone 13.

albsig

Ajo që bie në sy është një pjesë edhe më e zgjeruar, aty ku qëndrojnë tre kamerat, që në modelin e ri pritet të jenë të përditësuara deri në 48 megapixel me aftësi për të regjistruar në 8K.

iPhone 13 dhe iPhone 14
iPhone 13 dhe iPhone 14

iPhone 14 Pro pirtet të kushtojë 1099 dollarë

iPhone 14 Pro Max pritet të kushtojë $1199 dollarë.

Apple është përpjekur të mbajë çmimin e ulët, pavarëisht shtrenjtimit por dhe mungesës në treg të mikroçipave. Gjithashtu për herë të parë iPhone 14 Pro Max pritet të ketë një çip A16, ndërsa iPhone 14 do të ketë të njëtin çip A15 Bionic që ka iPhone 13.

Modelet e iPhone 14
Modelet e iPhone 14

Smartfoni do të ketë kasë metalike dhe një sërë përditësimesh në software. Është ende e paqartë nëse Apple do të prodhojë telefonat e ri me USB-C, siç e kërkon ligji në Europë, me fishë karikuesi të unifikuar.

iPhone 14 me USB-C
iPhone 14 me USB-C
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img