Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Ja shuma marramendëse që do ti sekuestrohet ish-deputetit Mark Frroku

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Mark Frroku u shpall fajtor nga Gjykata e Tiranës për tre vepra, atë të fshehjes së pasurisë, pastrim parash dhe ndërtim të paligjshëm. Pas kësaj Prokuroria e Krimeve të Rënda i kërkon gjykatës të kalojë në favor të shtetit pasuritë e ish-deputetit Frroku.

 Prokurori shpjegon se ka dyshime se për 15 vjet, ish-deputeti dhe familjarët e tij kanë grumbulluar pasuri të pajustifikuara për burimin e të cilave nuk kanë bashkangjitur argumenta bindëse. Bëhet fjalë për harkun kohor nga 1998 deri në 2013, për të cilën Frroku nuk ka justifikuar të ardhurat e aseteve pasurore të gati 1.7 milionë eurove, thotë prokurori i çështjes, Klodian Braho.

 Pasuritë të cilat më herët janë vendosur nën sekuestro, janë një sërë apartamentesh në Tiranë, Orikum dhe Shëngjin, vlera e të cilave është vlerësuar nga ekspertët rreth 500 mijë euro. Gjithashtu, në listën e pasurive janë edhe garazhe në Tiranë si dhe sipërfaqe toke në Lezhë.

Më shumë