Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ja sa EFEKTIVË JANË DEPUTETËT në bazë qarqesh! Berati mban kampion, Shkodra dhe Lezha në gjendje dramatike

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2003cf98968c418401a1e3600e75a2b3

ISP publikon disa të dhëna interesante sa i takon efektivitetit të deputetëve në rang qarqesh.

Një kalkulim i angazhimit të deputetëve sipas qarqeve, rezulton se ka pak diferenca nga i njëjti klasifikim i vitit të kaluar. Ndryshimi i vetëm është kalimi i deputetëve të qarkut Berat në krye të listës me përqindjen më të lartë të efikasitetit (me mesatare 38,7 pikë), ndjekur nga Gjirokastra, ndërkohë që më parë kanë qenë dominues deputetët e qarkut Fier.

Në listën kritike të deputetëve më pak efektivë vijojnë të jenë deputetët e qarkut Shkodër dhe Lezhë, me mesatare 25,1 dhe 25,2 pikë, me diferencë të dukshme nga qarku tjetër më i afërt, ai i Durrësit me mesatare 29,2 pikë për deputet.

119082447_3326700724039590_4619156767435325516_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img