Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ja sa deputet fitojnë partitë shqiptare në Maqedoni

spot_img

Lajme të ngjashëm

LSDM-ja e Zoran Zaev ka qenë surpriza e zgjedhjeve në Maqedoni teksa ka lënë pas deri në këto momente VRMO-në e Nikolla Gruevskit.

Te partitë shqiptare Bashkimi Demokartik për Integrim por kryeson në vendvotimet në gjithë territorin e Maqedonisë.

albsig

Nga 566.779 votat e numëruara, BDI-ja kryeson tek partië shqiptare me 38.985 vota, shkruan TetovaSot.

Ndërsa nga rezultatet e para jozyrtare mësohet se BDI-ja fiton 8 deputet, BESA fiton 5 deputet, PDSH-ja 2 deputet dhe Aleanca për Shqiptarët 3 deputet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img