Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ja në cilin laborator e ka dërguar Prokuroria audio-përgjimin për ekspertizë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Trashgim Sokola bën me dije se materiali origjinal i audio-përgjimit me vëllain e ministrit të Brendshëm, është dërguar në Itali për ekspertim.

Në studion e emisionit “360Gradë”, Sokolaj tha se ekspertizën do ta kryejë Instituti i Policisë Shkencore Italiane.

Sokolaj: Materiali është dërguar në Itali dhe i është dërguar për ekspertim Institutit të Policisë Shkencore italiane.

Zheji: Duke qenë se kanë edhe Geronin ose Agronin aty, mund të bëhet krahasimi i zërit.

Sokolaj: Mund të jetë koicidencë. Është përmendur Anglia, Shtetet e Bashkuara. Mund të përmendin rastin e 21 janarit që është bërë nga FBI-ja. Materiali origjinal i vlefshëm për ekspertim është dërguar në shtetin italian, nga e cila prokuroria pret vlefshmërinë.

Më shumë

spot_img