Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

“Ja mediat dhe analistët që financohen nga fondi sekret i MPJ-së greke”

spot_img

Lajme të ngjashëm

48f6b0cb4cf907e675b1c08b82192d05

Ditën e sotme një artikull i publikuar në një gazetë greke, mbi fondin sekret të Ministrisë së Jashtme Greke që ka financuar media e analistë në Shqipëri, trazoi jo pak ujërat në vendin tonë.

Menjëherë nisën edhe aludimet, se kush janë mediat dhe analistët e sponsorizuar nga Athina zyrtare.

Për Dritan Kabën është e thjeshtë; mjafton të shihet në retrospektivë se cilat media e analistë kanë shkruar e thënë fjalë të mira për takimet Kotzias-Bushati, cilat kanë quajtur arritje të madhe heqjen e ligjit të luftës dhe lënien në hije të marrëveshjes së detit dhe cilat kanë sulmuar presidentin Ilir Meta.

Shkrimi i plotë nga Dritan Kaba:

Kush media ka mbrojtur dhe i ka bere jehone pozitive takimeve te Bushatit dhe Kocias

Kush media ka thene qe marrveshja e detit eshte super

Kush media ka goditur Presidentin e Republikes, se po vonon marrveshjen, me kerkesat e tij, konform Kushtetutes dhe vendimit te Gjykates Kushtetuese, per firmosjen e autorizimit per bisedime mes paleve

Kush media ka bere shkrime duke e paraqitur Presidentin si “inatçi”, xheloz per sukseset e Rames dhe plot epitete te tilla nga keto

Kush media dhe analist, nese mund te quhen te tille, ka shkruar opinione me justifikimet se po hiqet ligji i luftes dhe kjo eshte arritje e madhe, keshtu qe marrveshja per detin nuk ka asnje rendesi se ajo eshte me e mire se e meparshmja

Kush media ka pasqyruar vallet, puthjet “miqesore” dhe drekat me ushqim tradicional mes Bushatit dhe Kocias

Kush media nuk ka transmetuar denoncimet e opozites per “dhurimin” e zones ekonomike detare Greqise, dmth miliarda ton gaz dhe nafte

Kush media ka bere emisione per leverdine e marrveshjes qe do “ndryshoje” historine emarrdhenieve mes dy vendeve pas nenshkrimit te saj

Jane pikerisht mediat dhe “analistet” qe kane perfituar para nga fondi sekret i Ministrise se Jashtme te Greqise.

Me shpresen se tani do t’i vjellin ato.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img