Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Ja kush është fjala më e kërkuar në Google për vitin 2022

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fjala më e kërkuar në Google gjatë fjalës 2022 është “Wordle”.

Vetë fjala Wordle kurorëzoi vendin e parë si termi më i kërkuar i Google në botë dhe në SHBA në vitin 2022. Kërkimet u zbuluan nga gjigandi i teknologjisë në raportin e tyre vjetor “Year in Search”.

E lëshuar nga inxhinieri i softuerit amerikan Josh Ëardle në vitin 2021, thjeshtësia e lojës së përditshme të fjalëve ka gjetur tërheqje masive.

Përdoruesve u jepen maksimumi 6 përpjekje për të marrë me mend fjalën e ditës.

Është gjithmonë një fjalë me pesë shkronja dhe fjala është e njëjtë për të gjithë, shkruan BBC.

Ëordle u bë aq popullor saqë kërkimet në Google nga lojtarë të dëshpëruar që kërkonin përgjigje ndikuan në tendencat e tjera kryesore të kërkimit të Google.

Më shumë


spot_img

spot_img