Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Ja kush e zëvendëson ish-zv.ministren e Arsimit, Lorena Haxhiu (Babai iu arrestua si pjesë e një grupi kriminal, SHBA e futi në LISTËN E ZEZË bashkë me familjen)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c7c31c09e19bcc013099450bd93dbdd5

Më 22 maj të këtij viti, ish-zv.ministrja e Arsimit Lorena Haxhiu dha dorëheqjen, pasi i ati, Eduart Haxhiu, u arrestua si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që dërgonte emigrantë në SHBA, Kanada dhe Britaninë e Madhe.

Ndërkohë postin e saj e ka marrë zv. ministrja e re e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Aspasjana Kongo, e emëruar sot nga kryeminisri Edi Rama.

vendimi.JPG

aspa.jpg

zv.ministrja e re e Arsimit, Aspasjana Kongo

Haxhiu i paraqiti dorëheqjen kryeministrit Rama menjëherë sapo i ati u arrestua. Ndërkohë, Departamenti Amerikan i Shtetit e futi në listën e zezë të personave që u ndalohet hyrja në SHBA, ish-zv.ministren dhe gjithë familjen e saj.

Kujtojmë se, shtetasi Eduart Haxhiu u arrestua bashkë me 24 shtetas të tjerë pas urdhër-arresteve të lëshuara nga SPAK, për të gjithë këta persona si pjesë e grupit të strukturuar kriminal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img