Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Ja kur ratifikohet “shkarkimi i Bashës”, Boçi tregon nëse do marshojnë drejt selisë së PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në datën 18 dhjetor do të ratifikohet vendimi për shkarkimin e Lulzim Bashës nga kreu i Partisë Demokratike, ka bërë me dije deputeti i PD-së Luan Baçi.

“Vazhdon procesi i votimit, pasi të shpallet rezultati për shkarkimin e Bashës, vazhdon edhe procedura tjetër në datën 18 për të ratifikuar këtë vendim që merret sot. Mos u merakosni fare, kemi një PD të jeni të sigurt për këtë, një PD që vazhdon të jetë e hapur dhe do dalë më e fortë”, u shpreh Baçi.

Ndërsa Luçiano Boçi tha se pas përfundimit të procesit të votimit, delegatët do të largohen duke mos organizuar marshim drejt selisë së PD-së.

“Nuk do të ketë marshim drejt PD, do të vazhdohet me procedura të rregullta në mënyrë që largimi të jetë normal dhe jo siç janë anoncuar”.

Kujtojmë se kryetari i PD Lulzim Basha nuk e njeh këtë Kuvend, ndërsa ka deklaruar Kuvendin e tij në datën 18 dhjetor.

Më shumë
spot_img
spot_img