Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ja ekipi i futbollit që do të dërgonte Toka në kampionatin e Galaktikave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

01f7fbe3fd943feb99075ad543e61407

Në 25 vitet e fundit futbolli ka pësuar ndryshime të shumta në aspekte të ndryshme. Taktika të reja, formacione të reja, dhe zhvillime të ndryshme që i kanë dhënë një ritëm të ri lojës.

Por pavarësisht kësaj, talentet mbeten talented he duke u bazhuar në statistikat e tyre, “Football” ka mundur të nxjerë ekipin me 11 talentet më të mirë të 25 viteve të fundit.

Portier: Oliver Khan

kahn-1437633883-800.jpg

Mbrojtës i djathtë: Cafu

cafu-1437633902-800.jpg

Qendër mbrojtës: Paolo Maldini

maldini-1437633923-800.jpg

Qendër Mbrojtës: Alessandro Nesta

nesta-1437633935-800.jpg

Mbrojtës i majtë: Roberto Carlos

carlos-1437633952-800.jpg

Mesfushor i qendrës: Xavi Hernandez

xavi.jpg

Mesfushor i qendrës: Clarence Seedorf

seedorf-1437633978-800.jpg

Qendër sulmues: Zinedine Zidane

zidane-1437633995-800.jpg

Sulmues: Cristiano Ronaldo

ronaldo-1437634007-800.jpg

Sulmues: Lionel Messi

messi-1437634025-800.jpg

Sulmues: Ronaldo

ronaldo2-1437634042-800.jpg

Trajner: Carlo Anceloti 

ancelotti-1437635372-800.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img