Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
46 %
1.5kmh
0 %
Mër
8 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për rikthimin e Sali Berishës në krye të PD-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjencia mediatike Associated Press dhe Ëashinton Post i kanë kushtuar një artikull zhvillimeve në Partinë Demokratike të Shqipërisë, pas rikthimit në krye të saj të Sali Berishës.

Në artikull bëhet një pasqyrim i situatës në PD, nga përçarja pas përjashtimit të Berishës, deri te votimi për kryetar partie me 93% të votave.

“Megjithatë, mbështetja e Berishës nga anëtarësia, nuk u reflektua nga ligjbvnësit demokratë prej të cilëve mori një mbështetje të vogël”, thuhet në artikull.

Pas një historiku të shkurtër për Berishën, artikulli mbyllet duke raportuar se “Uashingtoni e ka bërë të qartë se nuk do të bashkëpunojë me Partinë Demokratike të Shqipërisë nëse ajo drejtohet nga Berisha. Nuk ka asnjë reagim nga Ambasada Amerikane deri më tani”.

Më shumë


spot_img

spot_img