Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ja biznesmenët që dhuruan ndihmat e para në jug të vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhoma e Tregtisë dhe industrisë në Tiranë ka mbledhur sot një grup biznesmenësh duke u bërë thirrje të gjithë pjesmarrësve që të bëhen pjesë e ndihmës për banorët në zonat e përmbytura në jug të vendit. Ata deklaruan solidaritetin e tyre në ndihma qoftë në vlerë monetare qoftë në ndihma ushqimore për banorët e këtyre zonave. Në kordinim me shtabin e emergjencave dhe qeverinë shqiptare, sipërmarrësit kanë vendosur një fond të të ardhurave të tyre për të qenë pjesë e kontributit dhe ndihmës në këto zona. Një grup pune është ngritur te Dhoma e Tregtisë në Tiranë për kordinimin e ndihmës. Ja emrat e biznesmenëve që kanë dhënë ndihmat e para:

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë- Nikolin Jaka

Eurosig – Kadri Morina

Yldon Media Group- Ylli Ndroqi

Megatek –Dionis Teqja

Vodafone Albania- Dietlof Ziegfried Mare

Millo Kolor- Aleks Millo

Lajthiza- Hajri Elezi

Ardeno- Tonin Alia

Coffe Club Lavazza- Andrea Zaja

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img