Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ja 4 arsyet që e bëjnë ndërprerjen e duhanit tmerrësisht të vështirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të gjithë duhanpirësit kanë tentuar të paktën një herë ta lënë duhanin.

albsig

Ka ndër ato raste frymëzuese ku ndalimi i duhanpirjes ka ndodhur përgjithmonë dhe sigurisht ka akoma më shumë raste kur kjo e fundit ka qenë një tentativë e dështuar.

Më poshtë kemi listuar disa arsye të cilat me plot gojën, na e bëjnë tmerrësisht të vështirë ndalimin e këtij vesi. Mbase po të ndaloni se bëri një ndër këto gjëra, do të ‘shpëtoni’ përgjithmonë…

Koha e preferuar e cigares

Të qenit duhanpirës është shhumë më shumë se të paturit një ves, është si një mënyrë të jetuari. Të gjitha aktivitetet lidhen ngushtë me tymosjen e cigares, të qëndruarit jashtë në bar, të bërit një pushim 5 minutësh në punë, të lënit të dritares hapur në makinë idhen drejtëpërdrejtë me këtë rutinë.

Aroma

E megjithëse duket e çuditshme, për shumëkënd era e cigares është diçka e pa durueshme, ndërsa per vetë duhanpirësin është një aromë pa të cilën nuk bën dot.

Njerëzit që tymosin nëpër filma

Jo, mos ndaloni së pari filma! Megjithëse skenat në të cilat pihet duhan ndikojnë drejtëpërdrejtë në prikologjinë tuaj si duhanpirës. e keni vënë re sa shumë ju shijon teksa ndizni një cigare së bashku me përsonazhuin e filmit që po ndiqni?

Miqtë që tymosin

Dhe së fundmi, janë miqtë. Shpeshherë përveç se nuk ju motivojnë për ta lënë, tymosin cigare para jush kur ju përpiqeni ta shmngni kontaktin me duhanin. A nuk është e vështirë dhe kjo?

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img