Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Izraeli shënjestron Xhihadin Islamik, bombardojnë disa objekte në Gaza, raportohen të vdekur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtria izraelite ka nisur sulmet ndaj disa objekteve në Gaza. Ky lajm u bë me dije nga vetë ushtria izraelite ditën e sotme në një deklaratë.

Mësohet se objektet i përkasin Xhihadit Islamik, më i vogli nga dy grupet kryesore militante në Gaza.

Një gazetar i CNN në Gaza pa mjekët që po merrnin dy trupa nga një ndërtesë e quajtur Kulla Palestine, e cila u godit në një nga sulmet. Spitali Shifa në Gaza konfirmoi se kishte marrë trupat e dy personave të vrarë, si dhe 20 të plagosur.

Në një deklaratë nga Xhihadi Islamik u tha se: Armiku ka filluar një luftë që synon popullin tonë, dhe ne të gjithë kemi për detyrë të mbrojmë veten dhe popullin tonë dhe të mos lejojmë që armiku të largohet me veprimet e tij që kanë për qëllim minimin e rezistencës dhe rezistencës dhe qëndrueshmëri kombëtare”.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img