Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Izraeli ka të drejtë të mbrojë popullin”, Qeveria e Kosovës reagon zyrtarisht: Ne kërkojmë që të ndalohet dhuna dhe të ketë zgjidhje paqësore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Konflikti mes Izraelit dhe Hamasit që prej disa ditësh është përshkallëzuar, dhe numri i viktimave vijon të rritet.

Qeveri e Kosovës i ka dalë në mbrojtje Izraelit, duke thënë se ka të drejtë që të vetëmbrohet.

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka regauar me anë të një postimi në twitter, ku thuhet se Izraeli ka të drejtën dhe detyrimin për të mbrojtur popullin e tij kundër 2 mijë raketave të qëlluara mbi civilët nga Hamasi.

“Si çdo shtet Izraeli ka të drejtën dhe obligimin për të mbrojtur popullin e tij kundër 2000 raketave të qëlluara mbi civilët vetëm nga Hamasi, i cili po mban peng civilët palestinezë në luftën e tij. Ne vajtojmë të gjitha viktimat. Ne kërkojmë që të përmbahemi, të ndalojmë dhunën dhe të kërkojmë zgjidhje paqësore”, thuhet në shkrimin e kësaj ministri” thuhet ndër të tjera në postim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img