Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Izraeli fillon HAKMARRJEN me raketa, humbin jetën 20 persona mes tyre edhe fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Izraeli ka filluar sulmet ajrore kundër militantëve në Rripin e Gazës, pasi disa raketa qëlluan drejt Jerusalemit.

Ministria palestineze e shëndetësisë në një deklaratë për mediat bëri të ditur 20 persona përfshirë dhe fëmijët kishin humbur jetën për shkak të sulmeve.

Jeruzalemi u ngrit në alarm pas sulmit me raketa, parlamenti u detyrua të evakuohej teksa në rrugë dëgjoheshin sirenat e ambulancave dhe policisë.

Tensionet midis Izraelit dhe Palestinës u rritën gjatë ditëve të fundit. Udhëheqësit e Hamsit të Gazës ishin kërcënuar se do të hakmerreshin pasi qindra palestinezë u plagosën në përledhjet me policinë izraelite në Jerusalem ditën e hënë.

Kryeministri izraelit, Benjamin Natanyahy tha se Hamsi kishte “kaluar vijën e kuqe” prandaj dhe Izraeli do të përgjigjej “me forcë të madhe”.

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Bliken, u bëri thirrje Hamsit për të përfunduar menjëherë sulmet me raketa duke shtuar se: Të gjitha palët duhet të de-përshkallëzohen.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img