Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Izraeli “dorëlëshuar”, 25 predha brenda natës në drejtim të Palestinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjendja mes Izraelit dhe Palestinës është irrituar përsëri shumë keq pas përplasjeve në Rripin e Gazës me protestuesit palestinez, ndërkohë që ushtria izraelite është treguar “dorëlëshuar” me predhat.

Sipas mediave të huaja, mbrëmjen e djeshme Palestina është goditur me 25 bomba vdekjeprurëse, i cilësuar si sulmi më i rëndë i shënuar prej vitit 2014.

Njëra prej predhave raportohet të ketë shpërthyer në afërsi të një kopshti për fëmijë, ndërsa nuk janë shënuar viktima.

Sakaq janë ngritur sirenat e alarmit në të gjitha fshatrat në afërsi të Rripit të Gazës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img