Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Izolohet Shishtaveci nga bora, bashkia nuk çon asnjë borëpastruese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Reshjet e dendura të borës që kanë rënë në Kukës, kanë sjellë jo pak probleme në disa zona.

albsig

spring

 

Shishtaveci është një nga Njësitë Administrative, e cila është izoluar, pasi bashkia e Kukësit nuk ka çuar atje asnjë mjet borëpastrues, për të larguar borën nga rruga nacionale Kukës-Shishtavec, konkretisht segmentin ura e Shtrezës-Shishtavec.

Shqetësimin banorët e kanë bërë të ditur prej ditësh, por vetëm këtë të shtunë është bërë e mundur ndërhyrja, pasi i deleguari politik i PS-së, Safet Gjici dhe Prefekti i Qarkut, kanë nisur drejt zonës mjetet e duhura.

Banorët e Shishtavecit kishin ngritur prej ditësh shqetësimin për izolimin e tyre, por asnjë borëpastruese nuk kishte shkuar për mirëmbajtjen dimërore të rrugës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img