Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ivica Daçiç i “alarmuar” pas takimit me Matthew Palmer: Ka presion ndaj Vuçiçit dhe Serbisë për të njohur pavarësinë e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ku pjesë e bisedës ka qenë edhe procesi i dialogut me Kosovën.

Pas takimit ai është shprehur i “alarmuar” se ndaj Pr3esidentit serb Vuçiç dhe Serbisë ka një presion të koordinuar për të njohur pavarësinë e Kosovës.

“Tani çështja është aktuale pikërisht për shkak të koordinimit të presioneve si ndaj Vuciq dhe vendit tonë për të ndërmarrë hapa që janë të papranueshëm për ne, siç është njohja e Kosovës “, tha Daçiç.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img