Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Ivica Daçiç do të vizitojë Prishtinën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka njoftuar se do të udhëtojë drejt Prishtinës gjatë muajt mars për të marrë pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor , raportojnë mediat kosovare.

“Vizita ime nuk do të ketë lidhje me çështjen e statusit dhe nuk do të thotë ndryshim të qëndrimit të Serbisë sa i përket kësaj çështje”, ka thënë Daçiç.

Më herët është lajmëruar ky takim do të zhvillohet javën e fundit të muajt mars dhe sipas Daçiç vendet do të marrin pjesë pa simbolet e tyre shtetërore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img