Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Ivanka Trump ‘tradhton’ babain e saj, do të marrë pjesë në betimin e Joe Biden

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ab7ba03734bf2f1b158ba54d8c26809f

Ivanka Trump planifikon të marrë pjesë në betimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden javën e ardhshme në një përpjekje për të shpëtuar karrierën e saj politike.

Presidenti në largim i SHBA, Donald Trump i cili ka qëndruar i fshehur brenda Shtëpisë së Bardhë që nga grushti i dështuar i Kapitolit, nuk e ka pritur dhe aq mirë vendimin e vajzës së tij.

Demokrati Biden do të bëhet zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara në 20 Janar, dhe Trump ka njoftuar tashmë se nuk do të marrë pjesë në betimin e Biden.

Ivanka shpreson që një paraqitje në inaugurim do të bëjë që të sigurojë mbështetje në karrierën e saj politike.

39-vjeçarja ka shërbyer si këshilltare e babait të saj, gjatë kohës që ishte në detyrë.

Sidoqoftë, vetë Trump thuhet se është i zemëruar dhe po bën thirrje që familja e tij të qëndrojë e vendosur pas tij, duke e përshkruar vendimin e saj si një “fyerje”.

“Presidenti i tha vajzës së tij se prania e saj në inaugurim do të ishte vendimi më i keq që mund të merrte ndonjëherë,” tregon një burim afër familjes.

Trump tani po përballet me një fajësim të dytë historik pasi Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve e akuzuan zyrtarisht atë për “nxitje të kryengritjes”.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img