Hapësire reklamuese

Aktualitet

Iu prenë ëndrrat në mes, kush është shqiptari që vdiq në aksident në Itali

Shkruar nga Newsbomb
Iu prenë ëndrrat në mes, kush është shqiptari që

Andon Kumria është 23-vjeçari shqiptar që humbi jetën të enjten e 21 dhjetorit në spitalin “Papa Giovani”, ku u shtrua pas një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur rreth 15 ditë më parë.

Pavarësisht ndihmës mjekësore, i riu humbi betejën me vdekjen. Vdekja e parakohshme e Andonit ka tronditur familjarët e tij, prindërit, vëllanë dhe tre motrat.

Familja e Andonit përcolli sot për në banesën e fundit 23-vjeçarin që humbi jetën në lule të rinisë, shkruajnë  mediat italiane. 

Ceremonia mortore u zhvillua në Bergamo aty ku Andoni jetonte dhe punonte prej vitesh si një kuzhinier profesionist dhe shef në disa restorante.

“Ai ishte krahu im i djathtë, kuzhinieri më i mirë që kam pasur ndonjëherë në njëzet vjet biznes,” thotë Giovanni D’Auria, shefi i kuzhinës dhe pronari i restorantit ‘da Giò’ në Seriate, ku punonte shqiptari.

“Andoni ishte një djalë shumë i mirë, plot jetë, i përkushtuar ndaj punës. Në këto dy vite nuk e kam dëgjuar kurrë të thotë “jo”. Ai ishte shumë i apasionuar pas gatimit, aq sa e kishte studiuar dhe madje kishte shkruar një libër. Ai ishte aq i mirë sa i shita një pjesë të aksioneve në një nga kompanitë e mia. Ai kishte një ëndërr, të shkonte në Amerikw. Ne donim të bënim një udhëtim dhe të shkonim së bashku”, ka thënë shefi i kuzhinës ku punonte 23-vjeçari fatkeq.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese