Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
29 %
4.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Iu përmend emri në përgjime, reagon Ilir Kulla: Shefi i antimafias nuk takohet në lokalet e “Zogut të Zi”, me 180 milionë euro blije qeverinë e parlamentin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e6d4cbfb0ba68183751a1a735d208b44

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta ka reaguar për herë të parë pasi iu përmend emri në përgjimet e antimafias italiane.

Në përgjime dëgjohet të thuhet se Kulla do të jetë në një takim me prokurorin e antimafias italiane, ndërkohë që vetë Ilir Kulla në një ndërhyrje telefonike në emisionin “Opinion” ka mohuar gjithçka.

Ai u shpreh se prokurori i antimafias nuk mund të takohet nëpër kafe të zakonshme, ndërsa shtoi se nuk e ka takuar ndodnjëherë këtë prokuror.

“Me 180 milionë euro cash blinin qeverinë, prokurorinë dhe parlamentin. Odeta, gruaja e tij është nga Shkodra, është mjekja ime. Shefi i antimafias nuk takohet në kafet e Zogut të Zi. Odeta është mjeke e shkëlqyer. As e kam takuar dje Odetën dhe as e kam takuar ndonjëherë shefin e antimafias”, tha Kulla.

Më shumë

spot_img
spot_img