Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale, ja si është gjendja shëndetësore e Papa Françeskut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërhyrja kirurgjikale e Papa Françeskut është realizuar me sukses dhe ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sipas informacioneve zyrtare bëhet e ditur se ai ndodhet aktualisht në Poliklinikën Gemelli në Romë ku iu nënshtrua një operacioni të planifikuar për një deformim të zorrës së trashë dhe se do të qëndrojë në spital pesë ditë.

Roberto Bernabei, mjeku i tij personal menjëherë pas emërimit të tij, në fund të shkurtit të kaluar, u përqendrua në faktin se Papa kishte probleme me zorrën e trashë. Në këtë mënyrë, pas disa muajsh u mor vendimi për të caktuar operacionin.

Kujtojmë se në janar të këtij viti Papa Françesku mori dozën e parë të vaksinës anti-Covid.

Papa, në mesazhin e tij të fundit për Krishtlindje tha se vaksinat e koronavirusit duhet të jenë në dispozicion për të gjithë, edhe për vendet e varfra.

Më shumë

spot_img
spot_img