Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Iu iku nga duart’ 30 vjeçari Rilian Lala, zbardhet dëshmia e dy efektivëve: Na shtyu fuqishëm dhe na ka qëlluar me grushta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c56f27a8d729777a035a156379964c69

Është zbardhur deklarta e dy punonjësve të policisë, të cilëve u iku nga duart Rilian Lala, i arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Mëson se dy efektivat e policisë që po shoqëronin të ndaluarin janë Mynyr Xhelili dhe Mustafa Baci, punonjës të komisariatit nr.1.

 “Në datën 4 janar 2021, kemi marrë detyrën, për të shoqëruar nga ambientet e komisariatit nr.1, në ambientet e gjykatës penale në Tiranë, të arrestuarin Riljon Lala. Përpara se të bënim transportimin, sipas rregullores e kemi shoqëruar këtë person nga dhomat e shoqërimit të komisariatit në dhomën e laborantit, me qëllimin për ti marrë gjurmët e gishtave dhe bërë fotografim. Sapo i kemi hequr prangat me qëllim marrjen e gjurmëve të gishtave, befas ky person na shtyu fuqishëm, njëkohësisht na ka qëlluar dhe me grushta, duke na rrëzuar në tokë” tregojnë dy policët mëson Ora Neës.

E gjithë skena është zhvilluar në prani të laborantit të komisariatit nr.1 në Tiranë, Florian Kalemi,i cili nuk ka mundur të bëjë asgjë në këtë moment.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur më 4 janar, Rilian Lala është arrestuar për armëmbajtje pa leje, ndërsa kur po shoqërohej nga dy efektivët për t’i marrë gjurmët e gishtave, ai ka arritur të largohet nga komisariati pa lënë gjurmë.

Për arratisjen prokuroria e Tiranës, ka nisur hetimet ndaj Rilian Lalës dhe është nxjerrë masa e arrestit në burg në mungesë për akuzën e “Mbajtjes së armëve dhe municioneve pa lejë”, “Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit” kryer me dhunë fizike dhe “Goditjes dhe kundërshtimit me forcë të punonjësit të policisë”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img