Hapësire reklamuese

Aktualitet

Iu gjetën qindra fishekë, arrestohet 49-vjeçari në Durrës

Shkruar nga Newsbomb
Iu gjetën qindra fishekë, arrestohet 49-vjeçari në

Një 49-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi është kapur me municion luftarak si dhe vinte baste sportive.

Në pranga ka rënë Ylli Agasi. Nga verifikimet u konstatua se ky shtetas kishte në celular, faqe online aktive, të cilat i përdorte për të vënë baste sportive, si dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 773 fishekë luftarak dhe celulari i 49-vjeçarit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë së Durrësit

Posedonte municion luftarak, pa leje, dhe vinte baste sportive, me celular, arrestohet 49-vjeçari.

Sekuestrohen 773 fishekë luftarak dhe celulari i të arrestuarit.

Nga kontrollet në kuadër të megaoperacionit "Sundimi i ligjit", të kryera me mbështetjen e inteligjencës policore, me qëllim goditjen e paligjshmërive, në çdo formë të shfaqjes së tyre, shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës konstatuan se shtetasi Y. A. posedonte në ambientet e banesës së tij, në lagjen nr. 10, qindra fishekë luftarak, pa leje.

Gjithashtu, nga verifikimet u konstatua se ky shtetas kishte në celular, faqe online aktive, të cilat i përdorte për të vënë baste sportive.

Në përfundim të veprimeve procedurale, u vu në pranga shtetasi Y. A., 49 vjeç, si dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 773 fishekë luftarak dhe celulari i 49-vjeçarit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese