Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Iu gjetën bizhuteri dhe EURO në shtëpi, arrestohen dy hajdutët shqiptarë, njëri me dy fletë-arresti ndërkombëtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

33d31095fdcfcf1494f8d660d01cb989

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë me akuzën e vjedhjes.

Sipas mediave vendase, në pranga kanë përfunduar shqiptarët njëri i moshës 23 dhe tjetri 27 vjeç.

Pas kontrolleve të ushtruara nga autoritetet, shqiptarëve iu  disa bizhuteri të vjedhura si dhe një shumë parash prej 10 mijë eurosh, të cilat i mbanin në shtëpinë ku jetonin.

Pas hetimeve rezultoi se njeri të arrestuarve  kishte dy fletë-arresti ndërkombëtare për veprën penale  “tentativë për vrasje” dhe e dyta për “ Prodhim armësh luftarake”.

dgrthyu56ki6ki6k6k.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img