Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Iu gjetën 123 mijë paund në fugonin që vinte nga Anglia, zbardhet dëshmia e 21-vjeçarit: Pyesni pronarin, nuk kam rrogë fikse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është zbardhur dëshmia e 21-vjeçarit Olsi Sefolli, të cilit iu gjetën 123 mijë paund në fugonin që vinte nga Anglia në “Portin e Durrësit”.

Gjatë fjalës së tij në polici, ai është shprehur se nuk mban përgjegjësi për atë që kanë brenda pakot dhe ai bën vetëm transportin e tyre.

“Të japi llogari pronari që ka tre fugona. Unë përgjigjem për pakot dhe gjithçka është e dukshme. Nga ta di unë se çfarë është fshehur. Unë paguhem me rrugë, nuk kam një rrogë fikse”,- është shprehur ai.

Ditën e djeshme 21-vjeçari, banues në Hamallaj u arrestua nga policia pasi akuzohet për veprat penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, dhe “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img