Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Iu bë atentat në mes të Tiranës, flet nga spitali Preng Gjini: S’kam hasmëri me askënd! Më vranë vëllain por s’mbaj përgjegjësi për veprimet e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e31926c74ab2b26cd5059d95c76ae81e

Zbardhet dëshmia e Preng Gjinit, 51 vjeçarit të cilit iu bë atentat para 3 ditësh në zonën e Selitës në Tiranë, duke i vendosur tritol në anën e pasagjerit.

Nga spitali i Traumës, Gjini ka dhënë dëshminë e tij ku ka deklaruar të gjithë itinerarin që ka ndjekur ditën e atentatit dhe me kë është takuar.

Ndërkaq ai ka thënë se edhe pse i kanë vrarë të vëllain Armando Gjinin në 2019, ai nuk mban përgjegjësi për veprimet e tij, ndërsa ka shtuar se nuk ka pasur frikë që të lëvizë vetëm.

“Nuk kam hasmëri dhe konflikt me askënd. Më kanë vrarë vëllain por nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e tij.  Gjithmonë lëviz vetëm dhe nuk kam pasur frikë që të ruhem”, ka thënë Gjini.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img