Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Iu bë atentat në afërsi të shtëpisë, ndërron jetë në spital ish-kryetari i komunës së Velipojës, Pashko Ujka

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë në spital ish-kryetari i komunës së Velipojës, Pashko Ujka. 64 vjeçarit iu bë atentat në afërsi të banesës së tij në lagjen “Vasil Shanto” në Shkodër, teksa dodhej i shoqëruar nga vëllai dhe bashkëshortja.

Ai u qëllua nga persona të paidentifikuar pas shpine dhe mori plagë në shtyllën kurrizore, por nuk arriti dot të mbijetojë pavarësisht se u nis menjëherë për në spital.

Dyshohet se ngjarja mund të ketë lidhje me periudhën 2011-2015 kur Ujka ka shërbyer si kryetar komune, pasi ai është plagosur edhe 2 herë të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img