Hapësire reklamuese

Aktualitet

Iu bë antentat në Milot, Ylli Brahimi jep dëshminë pas 10 ditëve në spital: S’kam konflikte, nuk vura re asgjë të dyshimtë...

Shkruar nga Newsbomb
Iu bë antentat në Milot, Ylli Brahimi jep dëshminë pas 10

Ylli i Brahimi, i cili u plagos në atentatin në Milot, ku mbeti i vrarë Klisment Preçi ka dhënë dëshiminë në spital pas 10 ditëve.

Mësohet se Brahimi ka treguar intinerarin që kanë ndjekur para se tu bëhej atentat. Bëhet me dije se Brahimi para unifomave blu ka thënë se nuk ka konflikt me askënd dhe se nuk ka bënë re asgj të dyshimtë para atentatit.

“Nuk kam konflikte, nuk vura re asgjë të dyshimtë para atentatit. Nuk e di kush janë auroët” mësohet se ka thënë ai para policisë.

Kujtojmë që atentati ndodhi më 22 korrik, ku u qëllua me breshëri plumbash drejt mjetit ku udhëtonte Ylli i Brahimi dhe Klisment Preçi. Brahimi mbeti i plagosur rëndë, ndërsa Preçi ndërroi jetë.

Pista kryesore ku policia po heton është e shkuara e dy shënjestrave të atentatit. Ylli Ibrahimiaj njihet si shok i Ervis Martinajt, i dyshuar si i përfshirë në konflikte me grupe rivale.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese