Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Italiani vendos implant dentar në Shqipëri, pëson sulm në zemër dhe ndërron jetë pak minuta pas operacionit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një i moshuar italian ka humbur jetën në Shqipëri vetëm pak minuta pasi kishte vendosur një implant dentar.

Lajmin bën me dije presidenti i Shoqatës Kombëtare të Stomatologëve Italianë (Andi) të Barit dhe Bat, Fabio De Pascalis, i cili paralajmëron italianët të mos joshen nga shërbimet dentare me kosto të ulët jashtë vendit, pasi sipas tij mund të kenë rrezikshmëri të lartë.

71-vjeçari Agostino Sellitri kishte ardhur në vendin tonë për të vendosur implantin dentar, por pas ndërhyrjes së mjekëve, ai pësoi sulm në zemër dhe nuk mundi t’i mbijetojë.

“Premtimet për ndërhyrje dentare me kosto të ulët fshehin gracka dhe rreziqe që nuk mund të anashkalohen”, thotë dentisti.

“Rreth korrelacioneve dhe implikimeve që mund të ketë shkaktuar ndërhyrja – shton ai – e ndjej për detyrë, në emrin tim dhe të të gjithë kolegëve të mi, të bëj thirrje për kujdes dhe vëmendje kur vendosni të ndërmerrni një udhëtim për turizmin dentar”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img