Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Italianët të “rraskapitur” nga pandemia, shpërthejnë protestat, qindra qytetarë bllokojnë autostradën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej më shumë se një vit Italia dhe e gjithë bota po përballet me pandeminë e Covid.   Disa zona në Itali duke filluar nga dita e sotme  janë kthyer  në zonë portokalli duke iu lehtësuar disa masa anti-Covid.

Ndërkohë disa zona vazhdojnë të jenë në zona të kuqe për shkak të rritjes së numrit të rasteve së të infektuarve. 

Lehtësimi i masave në disa zona dhe në disa të tjera jo ka shkaktuar pakënaqësi te qytetarët të cilët janë ngritur në protesta.

Qindra qytetarë kanë autostradën A16 Napoli- Canosa dhe Caserta Sud, duke shkaktuar një kilometër trafik.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit