Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Italia VUAN nga coronavirusi, rriten rastet e vdekjeve me 16 përqind, kriza ka filluar që në 21 shkurt (SHIFRAT DHE NË BOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4312fb5027a6a912a1c8556b4e8976c6

Italia raportoi 345 raste të reja vdekjeje nga coronavirusi në 24 orët që kaluan, duke e cuar numrin e të vdekurve nga kjo sëmundje në 2,503 raste, një rritje prej 16 përqind.

Numri i rasteve në Itali u rrit në 31,506 nga shifra e mëparshme e dhënë prej 27,980, me një rritje prej 12.6 perqind – shkalla më e ulët që nga fillimi i kontaminimit në 21 shkurt.

Italia është vendi europian që është goditur me keq nga coronavirusi.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka përshkruar pandeminë e coronavirus si “krizën më të madhe shëndetësore të kohës sonë” dhe u kërkon vendeve të testojnë të gjitha rastet me Covid-19.

Në shkallë globale, virusi ka infektuar 184,976 persona dhe ka vrarë më shumë se 7,500 njerëz sipas OBT. Të paktën 80,000 njerëz janë shëruar nga infeksioni sipas të dhënave të mbledhura nga Johns Hopkins University.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img