Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Italia triumfon në ndeshjen hapëse të EURO 2020, kryeministri Rama i gëzohet fitores

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Kampionatin Europian, pasi ka mposhtur me rezultatin 3-0 Turqinë në ndeshjen e parë të grupit A.

Italianët kanë dominuar nga minuta e parë deri në të fundit, por serinë e golave arritën ta hapnin vetëm në pjesën e dytë, ku mbrojtësi Demiral devijoi një top në portën e tij. Më pas Italia do të shtonte sulmet dhe do të arrinte të shënonte golin e dytë me anë të Immobile dhe më pas të tretin me Insigne-n.

Fitores së Italisë i është gëzuar edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka publikuar në Instagram fotot e momenteve të golave të shënuar nga italianët. Rama njihet si jë tifoz i flaktë i Italisë dhe Juvenstusit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img