Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Italia shënon RRITJE galopante të rasteve me Covid, kryeson listën e kuqe, SHBA me ulje si rrallë herë (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

291470256c1d4f595723470b061aa57b

Nuk ndalet pandemia. Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve përgjatë 24 orëve të fundit në Itali. 20.884 është numri i rasteve të reja, ndërkohë kanë humbur jetën 347 pacientë të prekur me Covid-19. 

Në total Italia regjistron deri më tani 2976,274 raste me të prekur nga koronavirusi. Ndërsa në SHBA vëmë re një ulje të numrit të rasteve ditore, duke regjistruar 10.515 persona të prekur me Covid-19 përgjatë 24 orëve të fundit dhe 251 viktima.

Pandemia duket se nuk po ndalet, ndonëse u bë më shumë se një vit nga shpëthimi i këtij virusi vdekjeprurës, i cili ka marrë milliona jetë njerëzish në tërë botën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img