Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Italia shënon një ulje të viktimave nga Covid-19, në 24 orë infektohen 17,938 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

bad04938a597565ae149f5722980607d

Italia ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të viktimave dhe të infektuarve me koronavirus.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 484 vdekje dhe 17,938 raste të reja me Covid-19.

Në Itali ditët e fundit kurba e infektimeve është ulur, por autoritetet shëndetësore bëjnë thirrje se ulja e mbrojtjes në këto momente do të ishte një gabim i madh.

Bilanci:

Aktualisht pozitive: 686,031

Vdekjet: 64,520 (+484)

Pacientë të shkarkuar / të rikuperuar: 1,093,161 (+16,270)

Të shtruar në spital: 30,893 (-372)

Pacientë të kujdesit intensiv: 3,158 (-41)

Buferët e kryer: 24,215,726 (+152,697)

Rastet totale: 1,843,712 (+ 17,938, + 0,98%)

Më shumë

spot_img