Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Italia “pushton” Londrën dhe fiton Kampionatin Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia është Kampione e Europës, pasi në finale arriti të mposhtë me penallti Anglinë, ndeshje që u luajt në Londër.

Ka qenë një ndeshje e nisur keq nga italianët, pasi Anglia shënoi që në minutën e dytë, por “axurrët” arritën të barazojnë me anë të Bonnucit.

90 minutat e kohës së rregullt dhe 30 minutat e shtesës përfunduan me rezultatin 1-1, ndërsa nga pika e bardhë e penalltisë italianët u treguan më të saktë, duke merituar trofeun pas një kampionati fantastik.

Më shumë

spot_img
spot_img