Italia në Zi Kombëtare, arrin në 290 numri i viktimave, 25 tërmete gjatë natës

Publikuar tek: bota, më 08:35 27-08-2016 Italia në Zi Kombëtare, arrin në 290 numri i viktimave, 25 tërmete gjatë natës

Italia është në Zi Kombëtre sot për 290 viktimat që humbën jetën si pasojë e tërmetit të natës së 24 gushtit në Italinë qendrore.

Sipas mediave numri i viktimave ka arritur në 290 ndërkohë që numri i të plagosurve ka arritur në 400.

VIktimat do të përcillen sot për në banesën e fundit dhe të pranishëm në ceremoni zie do të jenë edhe Presidenti i Republikës Sergio Mattarella, si dhe kryeministri Matteo Renzi.

Dëmet materiale janë ende të pallogaritshme, pasi në pjesën më të madhe e zonave të goditura, shumica e godinave nuk ekzistojnë më.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Instituti Italian i Gjeofizikës: Ja sa është fundosur toka pas tërmetit në Itali
Zjarr në një depo armësh, humbin jetën 16 persona »
Article Logic
Execution time: 0.011734008789062
array(1) { ["section"]=> string(82) "italia-ne-zi-kombetare-arrin-ne-290-numri-i-viktimave-25-termete-gjate-nates-51008" }