Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Italia merr vendimin, asnjë punonjës s’do të pranohet në punë pa “Pasaportën jeshile” të vaksinimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia pritet të marrë vendimin e rëndësishëm, lidhur me vaksinimin me detyrim të popullsisë.

Qeveria ka vendosur që të kërkojë “Pasaportën Jeshile” për të gjithë të punësuarit në sektorin publik dhe atë privat, ku askush nuk do të pranohet më në punë nëse nuk ka marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19.

Mediet italiane raportojnë se vendimi, i cili pritet të firmoset nga kryeministri Mario Draghi, do të fillojë të aplikohet nga datat 10-15 Tetor.

Datat 15 Tetor është vendosur si afati i fundit i vaksinimit me detyrim të punonjësve, pasi, lidhet me fillimin e shkollave dhe rihapjen e plotë të transportit, ç’ka mund të sjellë dhe rritjen e rasteve të reja me Covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img